Badania alarmują że 52% Polaków i 37% Polek waży za dużo i wykazuje to tendencję wzrostową. Otyłość stała się chorobą cywilizacyjną. Naukowcy dowiedli że nie chodzi tylko o efekt wizualny lecz głównie o zagrożenie dla naszego zdrowia. Szczególnie niebezpieczna jest tzw. otyłość brzuszna gdyż tkanka tłuszczowa odkładająca się właśnie w tej okolicy stwarza szczególne niebezpieczeństwo dla zdrowia. Tkanka tłuszczowa odkładająca się w tej okolicy uwalnia do krwi szereg substancji o charakterze hormonalnym zaburzających funkcjonowanie całego organizmu.odchudzanieKonsekwencje są poważne i to nie tylko pod względem dodatkowych kilogramów lecz należy zdać sobie sprawę ze z każdym dodatkowym kilogramem czy też dodatkowym centymetrem w obwodzie naszego pasa rośnie ryzyko wielu chorób czy dolegliwości. Bardzo często jeżeli uda nam się zmniejszyć obwód pasa ,wiele naszych dolegliwości czy chorób zanika samoistnie.

Główne zagrożenia wynikające z nadwagi lub otyłości:  

– U osób otyłych znacznie wzrasta ryzyko cukrzycy typu II

Uwalniane są substancje które zwiększają nadciśnienie. Zrzucenie kilku zbędnych kilogramów, zmniejszenie obwodu pasa oraz ułatwia obniżenie nadciśnienia tętniczego.  

                                                  

-Zwiększa się krzepliwość krwi co zwiększa ryzyko zawału lub udaru niedokrwiennego mózgu 

                                                         

  – Nasila się działanie czynników zapalnych co przyspiesza proces miażdżycowy

– Wzrasta przeciążenie stawów oraz kręgosłupa co powoduje bóle i szereg dolegliwości z tym związanych.

 

JAK MOŻEMY SOBIE POMÓC W TAKIEJ SYTUACJI?   Nie powinniśmy podchodzić do problemu otyłości tylko z punktu widzenia „zrzucania” zbędnych kilogramów gdyż trudno wówczas oczekiwać trwałych rezultatów. Większość różnorakich diet odchudzających absolutnie pomija zarówno obecność niezbędnych do życia składników odżywczych. Ponadto, w wielu przypadkach diety te pomijają znaczenie aktywności fizycznej oraz przyjmowanie odpowiedniej ilości płynów. Natomiast oczyszczanie organizmu ze szkodliwych substancji chemicznych często schodzi na dalszy plan. Doświadczenia ostatniej dekady udowadniają, że ścisłe, niskokaloryczne i ubogie w substancje odżywcze diety – tak popularne ostatnimi czasy – nie przynoszą długotrwałych rezultatów. A to ze względu na tak zwany efekt „jo-jo”, który powoduje, że po kuracji odchudzającej szybko odzyskujemy poprzednią masę ciała, a co jeszcze gorsze, „zyskujemy” dodatkowe kilogramy.  Jest to spowodowane drastyczną dietą, powodującą najpierw spadek masy mięśniowej.  Najlepszym sposobem jest prowadzenie tak zwanego zdrowego stylu życia oraz odżywianie zgodne  z zasadami wg Twoją grupą krwi.  Dodatkowo wzbogacenie pożywienia w składniki oczyszczających organizm, stymulujących proces trawienia, aktywność jelit , odtruwających organizm powoduje przyspieszenie procesów metabolicznych co przyczynia się do spalania tkanki tłuszczowej oraz trwałego spadku masy ciała.

Produkty które pomogą Ci  zrzucić zbędne kilogramy:

Slim Formula – hamuje apetyt i ułatwia spalanie nadmiaru tkanki tłuszczowej

Nopalin – wspomaga oczyścić całego organizmu a szczególnie jelita 

Vital A, Vital B,  Vital O lub  Vital AB jeden z wybranych produktów multiwitaminowych  (dobranych w zależności od grupy krwi ), uzupełni niedobory składników odżywczych.

Jeżeli masz pytania , trudności ze zmianą sposobu odżywiania – napisz lub zadzwoń –pomogę Ci zrzucić zbędne kilogramy.